Kamera Sistemleri

Dijital Elektronik ve Gebze Uydu ile kendinizi ve sevdiklerinizi güvenlik altına alın.

Her Saat, Her Dakika, Her Saniye İzleyin

Sevdiğiniz veya Güvence altına almak istediğiniz ne varsa, anında izleyebilirsiniz.

Güvenlik kameralırınızı nerede olursanız olun cep telefonununz vasıtası ile izleyebileceksiniz.

Dijital Elektronik ve Gebze Uydu ekibi m güvenlik kameralarının kurulumunu yapmaktadır.olarak istemiş olduğunuz heryere en uygun şekilde anahtar tesli

Analog Kameralar

Analog CCTV Sistemleri, Kameralı güvenlik ve izleme sistemleri konusundaki klasik yapıdır.Box Kameralar, Dome Kameralar, Speed Dome Kameralar, IR LED diğer deyişle infrared Kameralar ,Day-Night (Gece Gunduz ) Kameraları,Digital Kayıt Cihazları (DVR lar) ,Matrix Switcher ,Lens vb gibi bilesenleri ile uzmanlar tarafından projenin gereklerine göre tasarlanır. Günümüz koşullarında elektronik güvenlik sektöründe bu alanda fiyatı düşük ürünler bulmak mümkündür. Ancak bu noktada gerek tüketicinin gerekse de firmaların dikkat etmesi gereken en önemli konu ürünleri hangi firmadan temin ettikleri yani ürün stoğu, satış sonrası teknik desteği gibi alanlarda kalıcı sonuçlar ve çözümler alabilmek olmalıdır.

IP kameralar barındırdığı teknoloji sayesinde yazılım imkanlarını da kullanarak birçok ek özellik içerir. Hareket algılama, alarm tetikleme gibi. Hareket aldıladığı anda kayıt yapmaya başlayan, aynı anda belirlenmiş email hesaplarına uyarı emaili gönderen, belirlenmiş telefonları arayarak önceden kaydedilmiş bilgiyi dinleten sistemler. Hatta halen plaka tanıma, insan yüzü algılama gibi birçok konuda yazılım geliştirilme çalışmaları sürmektedir. Bir süre sonra otoyollarda hız yapanlara otomatik ceza kesebilen sistemler hayal olmıyacaktır. Analog kameralarda bu tip akıllı sistemler tasarlamaya imkan yoktur.

Analog kameralarda görüntü koaksiyel kablo ile iletilir ve bu video sinyalinin herhangi bir güvenliği yoktur. Kablonun herhangi biryerinden sinyali alan herkes izleyebilir. IP kameralar ise istenildiği taktirde bu video datalarını kodlayıp şifreleyebilir ve ancak kendi yazılımları ile izlenmesini sağlayabilir. Video sinyallerinin şifrelenmesi Yüksek güvenlik gerektiren özelliklede uzak bağlantılarda vazgeçilemiyecek bir özelliktir.

Analog kameralarda bulunan CCD sensörler analog sinyali Analog/Digital çeviricilerle çevirerek dijital sinyal işleyicileriyle güçlendirirler. Görüntüyü koaksiyel kablolardan transfer edebilmek için de tekrar eski haline getirirler. DVR larda bunu sabit disklere kaydedebilmek için tekrar çevirirler. Bu üç çevirme işlemide hem hızdan hemde kaliteden ödün vererek yapılır. IP kameralarda ise sinyal bir kere dijitize edilir ve öyle kalır ve depolanır.

Sisteme bağlı KAMERA lardan gelen Verileri Depolayan ve Saklayan Cihazlardır. Değişik model ve seçeneklerde ürünler mevcuttur. Kişinin talebi doğrultusunda 4–8–16 ve 32 kanal seçenekli olması ve modellere göre farklı özellikler içermektedir. İngilizce “Digital video recorder” - Türkçe “Sayısal görüntü kaydedici” terimlerinin baş harflerinden üretilmiş bir kelimedir. DVR ismi o kadar yaygınlaşmış durumdadır ki Dünyada bir endüstri alanı olmuştur Sayısal görüntü kayıt - yaygın adıyla “dijital görüntü kaydı”dır.